• In English
 • Персональний склад Комітету


  Франсіс Маліж

  Голова Комітету з призначень – Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи

  Працював у секторі фінансових установ ЄБРР з 2010 року. Успішно розвивав діяльність банку у галузі фінансових установ у Західно-Балканському регіоні, Східній Європі, Туреччині, а також останнім часом у країнах Південно-Східного Середземномор’я. До приходу в ЄБРР мав яскраву кар'єру у приватному секторі, попрацювавши в таких компаніях, як Arthur Andersen, McKinsey & Company та BNP Paribas. Він є випускником Паризької вищої школи комерції (ESCP Europe), має ступінь з міжнародного бізнесу.

  Максим Нефьодов

  Заступник голови Комітету – Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України

  Працював на посаді керуючого партнера ICON Private Equity, одного із найбільших фондів прямих інвестицій на ринках України, Росії та країн СНД з капіталом під управлінням понад 1 мільярд доларів США, а до того — директора інвестиційно-банківського департаменту Dragon Capital, M&A аналітик в інвестиційній компанії Golden Gate Business. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка з відзнакою.

  Постійні представники Уряду в Комітеті з призначень:

  Олександр Саєнко

  Міністр Кабінету Міністрів України

  Працював на різних посадах у Головному управлінні державної служби України, очолював Школу вищого корпусу державної служби. Довгий час був консультантом з економічних питань у  Міжнародному благодійному фонді «Фонд економічних реформ в Україні». До призначення Міністром був позаштатним радником Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а згодом очолив Секретаріат Голови Верховної Ради України. Заслужений юрист України. Закінчив Національну академію державної податкової служби України за спеціальністю «правознавство», пройшов навчання за Програмою розвитку лідерства в Центрі креативного лідерства (США) та Канадській школі публічної служби.

  Оксана Маркарова

  Перший заступник Міністра фінансів України

  Працювала у Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. Обіймала посади радника з економічної політики та менеджера із зовнішніх та корпоративних зв’язків у американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), очолювала Інвестиційну групу ІТТ. Отримала освіту магістра з екології у Києво-Могилянській Академії та навчалася в Університеті Індіани (Блумінгтон/США). Член спостережних рад Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку та Приватбанку.

  Незалежні члени Комітету з призначень:

  Джейсон Пеллмар

  Голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі

  Працює у IFC з 2010 року, відповідає за реалізацію інвестиційної програми корпорації в Україні у понад 3 мільярди доларів США, приблизно у 300 мільйонів доларів США в Білорусі і майже 200 мільйонів доларів США в Молдові. Протягом трьох років був відповідальним у IFC за розвиток нового бізнесу в М'янмі у таких секторах – інфраструктура, агробізнес, виробництво та сектор послуг. До того працював у Туреччині, де керував інфраструктурними проектами на Близькому Сході та у Північній Африці. До приходу в IFC керував портфелем енергетичних активів GE Energy Financial Services (Коннектикут/США). Отримав ступінь магістра у галузі міжнародних фінансів та російсько-євразійських досліджень від Джона Хопкінса у Школі перспективних міжнародних (SAIS), був науковим співробітником Програми імені Фулбрайта (Росія).

  Йоста ЛЮНГМАН

  Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні

  Приєднався до МВФ 2007 року, працював у Податково-бюджетному департаменті МВФ та Департаменті Близького Сходу та Центральної Азії. Має суттєвий досвід роботи зі східноєвропейськими та перехідними економіками. Долучився до фіскальної реформи у Молдові, Чорногорії, Ірландії, Угорщині, Сербії, Киргизькій Республіці, Кувейті, Омані та інших країнах. До роботи у МВФ займав посаду Міністра фінансів Швеції. Отримав ступінь з економіки в Університеті Упсала.

  Альгірдас ШЕМЕТА

  Бізнес-омбудсмен в Україні

  Призначений бізнес-омбудсменом в Україні з 22 грудня 2014 року. Його ключовими завданнями на цій посаді є активне сприяння поліпшенню бізнес-клімату та боротьбі з корупцією, а також втілення передового міжнародного досвіду в Україні. Литовський і європейський політик, двічі міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування, а також з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством, громадянин Литовської Республіки. Закінчив факультет економічної кібернетики та фінансів Вільнюського університету за спеціальністю економіст-математик.


  Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року №346-р «Питання комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств та комісії з відбору керівників особливо важливих для економіки підприємств».