• In English
 • Заява за формою №1-ПДВ

  Реєстрацiйна заява платника податку на додану вартiсть, форма №1-ПДВ

  Опис послуги

  Суб'єкти господарювання – як юрособи, так і фізособи-підприємці – реєструються як платники ПДВ в обов'язковому або добровільному порядках.

  Суб'єкти господарювання зобов'язані реєструватися платником ПДВ, якщо загальна сума оподатковуваних постачань товарів (послуг) протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 000 000 грн. (без урахування ПДВ).

  Суб'єкт господарювання може реєструватися платником ПДВ добровільно – якщо загальна сума оподатковуваних постачань у нього становить менше 1 000 000 грн. або якщо оподатковуваних постачань у нього ще не було, але при цьому він вважає доцільним стати платником ПДВ.

  Реєстрація платником ПДВ підтверджується витягом з реєстру платників податку на додану вартість

  Подати заяву

  Спосіб електронної ідентифікації: Електронний цифровий підпис

  Як отримати послугу

  Подати електронну заяву особисто через Електронний кабінет платника.

  Коли звертатись

  • якщо ПДВ-реєстрація обов'язкова – не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому обсяг оподатковуваних операцій перевищує 1 000 000 грн.
  • якщо ПДВ-реєстрація добровільна – не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого суб'єкт господарювання вважатиметься платником ПДВ.
  • при переході з єдиного податку без окремої сплати ПДВ на загальну систему оподаткування, якщо ПДВ-реєстрація:
  • обов'язкова – не пізніше 10-го числа першого календарного місяця, у якому платник перейшов на загальну систему оподаткування
  • добровільна – не пізніше ніж за 20 к. д. до початку періоду, з якого суб'єкт господарювання вважатиметься платником ПДВ;
  • при переході з першої та другої груп платників єдиного податку, а також з третьої групи за ставкою 5 % на сплату єдиного податку за ставкою 3 % (яка передбачає окрему сплату ПДВ) – не пізніше ніж за 15 к. д. до початку календарного кварталу, з якого застосовуватиметься ставка ЄП 3 %
  • при переході із загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку за ставкою 3 % – не пізніше ніж за 15 к. д. до початку кварталу, з якого суб'єкт господарювання буде платником єдиного податку за ставкою 3 %

  Вартість послуг

  Безоплатно

  Результат послуги

  Внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

  Відповідальний орган

  Державна фіскальна служба України

  Нормативна база

  Наказ Міністерства фінансів від 22 квітня 2014 року №462 “Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів”