• In English
 • Муніципальна няня

  Оформлення щомісячної компенсаційної виплати задля відшкодування вартості послуг по догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня»

  Опис послуги

  В рамках послуги «Муніципальна няня» для одного з батьків, усиновлювачів чи опікунів оформляються щомісячні адресні компенсаційні виплати за надані послуги по догляду за дитиною до трьох років з боку юридичних осіб або підприємців («Муніципальної няні»), яким законодавчо дозволено здійснювати таку діяльність. Такі компенсаційні виплати прирівнюються до розміру офіційно діючого прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років і надаються за кожну дитину, щодо якою на основі оформленого відповідним чином договору здійснюється догляд.

  Рішення про здійснення вищеназваних компенсаційних виплат приймається регіональними структурами соціального захисту населення на рівні міст, районів або територіальних громад виходячи з наступного, переліку документів, наданих отримувачами компенсації:

  • електронна заява про надання компенсації послуги «Муніципальна няня»;

  • електронна заява про перерахування коштів для компенсації послуги «Муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;

  • сканована копія договору між отримувачем послуги «Муніципальна няня» та муніципальною нянею;

  • відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “Муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) в електронній формі.

  До заяви додаються:

  • відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові дитини, прізвище, ім’я, по батькові батьків);

  • сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

  • сканована копія рішення місцевого органу виконавчої влади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

  • Послуга  «Муніципальна няня» не заміняє інші соціальні виплати на дитину і надається окремо за бажанням батьків (усиновлювачів чи опікунів).

  Оформити виплату онлайн 

  Спосіб електронної ідентифікації: Кваліфікований електронний підпис, MobileID

  Як отримати послугу

  Подати необхідні документи через веб-сайт надання послуги https://e-nanny.ioc.gov.ua/ .

  Строки надання послуги

  Рішення про призначення компенсації в рамках послуги «Муніципальна няня» приймається протягом 10-ти робочих днів із дати надходження всього комплекту необхідних документів.

  Інформування отримувача послуги «Муніципальна няня» щодо прийнятого рішення про призначення відповідної компенсації здійснюється протягом 3-х робочих днів після прийняття цього рішення.

  Вартість послуг

  Безоплатно

  Результат послуги

  Призначення щомісячної компенсаційної виплати задля відшкодування вартості послуг наданих юридичної особи або підприємця («Муніципальної няні») по догляду за дитиною до трьох років.

  Відповідальний орган

  Міністерство соціальної політики України, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування

  Нормативна база

  Постанова КМУ від 30.01.2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”»

  Постанова КМУ від 30.05.2018 року № 427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства»

  Постанова КМУ від 04.03.2002 року № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету».