• In English
 • Дозвіл на спеціальне водокористування

  Видача (анулювання) дозволу на спеціальне водокористування

  Дозвіл на спеціальне водокористування — опис послуги

  Для здійснення діяльності у сфері водокористування кожен суб’єкт обов’язково має отримати відповідний дозвіл, який видається Державним агентством водних ресурсів України та його територіальними підрозділами. Отримання дозволу є обов’язковим для тих суб'єктів, які використовують воду в об’ємі від п’яти кубічних метрів на добу.

  Спосіб електронної ідентифікації: Електронний цифровий підпис, MobileID, BankID

  Спеціальне водокористування – це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднювальних речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднювальних речовин зі зворотними водами із застосуванням каналів.

  Спецводокористування здійснюється насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі – для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

  Для забору та/або використання води в об’ємі до п’яти кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води, дозвіл на спецводокористування не отримується. Всі умови, за яких дозвіл не отримується, наведено у ст. 48 Водного кодексу України.

  Дозвіл отримується винятково на спецводокористування та встановлює ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднювальних речовин.

   Як отримати дозвіл?

  Заявник подає заяву на отримання дозволу на спеціальне водокористування та відповідні документи через портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

  Строки надання дозволу на спеціальне водокористування

  30 календарних днів від дня реєстрації заяви

  Вартість послуги

  Безкоштовно

  Результат послуги

  Дозвіл на спеціальне водокористування

  Як анулювати дозвіл на спеціальне водокористування?

  Заявник подає заяву про анулювання дозволу на спеціальне водокористування через портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

  Результат послуги

  Анулювання дозволу на спеціальне водокористування

  Відповідальний орган

  Державне агентство водних ресурсів України 

  Нормативна база

  Водний кодекс України

  Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 321 “Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до Постанови КМУ від 10.08.1992 №459"

  Наказ Мінприроди 12.04.2018 № 116, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 травня 2018 р. за № 567/32019 “Про затвердження форми заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування”

   Наказ Мінприроди від 23.06.2017 року № 234, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.07.2017 року за № 887/30755 “Про затвердження форми дозволу на спеціальне водокористування та форми нормативного розрахунку водокористування і водовідведення”