• In English
 • З метою приведення актів Уряду у відповідність до змін у законодавстві про вищу освіту Кабінетом Міністрів внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу і типової форму контракту з керівником державного вищого навчального закладу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 р. № 726.

  Зокрема, Методичні рекомендації доповнено позиціями стосовно:

  права державних органів, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання), встановлювати своїми актами особливі вимоги до кандидатів на посади керівників таких закладів;

  призначення засновником закладів вищої освіти виконувача обов’язків керівника закладу з моменту утворення вакантної посади до обрання та/або призначення керівника;

  подання претендентами для участі у конкурсі копії посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, засвідченої копії довідки про результати перевірки, в якій повідомляється, що до претендента не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”.

  У зазначеній типовій формі контракту передбачено обов’язки керівника забезпечувати умови для діяльності органів громадського самоврядування закладу вищої освіти, здійснення відкритого контролю за діяльністю закладу вищої освіти, а також умови для запобігання порушенням академічної доброчесності учасниками освітнього процесу, виявлення та встановлення таких фактів.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 листопада 2018 р. № 1005
  Київ
  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 р. № 726

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 р. № 726 “Деякі питання реалізації статті 42 Закону України “Про вищу освіту” (Офіційний вісник України,  2015 р., № 14,  ст. 358,  № 70,  ст. 2305;  2016 р.,  № 26, ст. 1021) зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73