• In English
 • Урядом прийнято рішення, спрямоване на зменшення ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади та забезпечення житлом осіб із числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

  Зазначеною постановою передбачено будівництво дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Це має сприяти розвитку сімейних форм виховання і зменшити ризики потрапляння дітей в інтернатні заклади.

  Постанову розроблено з метою стимулювання територіальних громад до практичного запровадження нових технологій з будівництва і облаштування дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків, а саме однією з умов будівництва є наявність проекту нового будівництва дитячого будинку сімейного типу, малого групового будинку, розробленого відповідно до визначених Мінрегіоном за погодженням Мінсоцполітики рекомендацій.

  Крім того, зміни передбачають уточнення Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, в тому числі, які мають інвалідність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877.

  При цьому будівництво малих групових будинків сприятиме оптимізації мережі закладів та надасть змогу дітям проживати в умовах, наближених до сімейних.

  Реалізація цього нормативно-правового акта посилюватиме правове регулювання реалізації прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 12 вересня 2018 р. № 734
  Київ
  Про внесення змін до Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 95, ст. 2899; 2018 р., № 36, ст. 1268, № 49, ст. 1707), зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73