• In English
 • Уряд затвердив Вимоги у сфері електронних довірчих послуг та Порядку перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

  Рішення, яке спрямоване на створення умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг, шляхом забезпечення відповідності вимог до кваліфікованих електронних довірчих послуг європейським та міжнародним стандартам, дозволить:

  підвищити рівень надійності та захищеності електронного документообігу та електронної ідентифікації;

  покращити якість надання кваліфікованих електронних довірчих послуг;

  підвищити рівень довіри до кваліфікованих електронних довірчих послуг;

  популяризувати електронний документообіг та використання засобів електронної ідентифікації;

  зменшення витрат на комунікації фізичних та юридичних осіб з державними органам.

  Таким чином, зроблено ще один крок у напрямі забезпечення надійності використання електронних сервісів та електронного документообігу.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 07 листопада 2018 р. № 992
  Київ
  Про затвердження вимог у сфері електронних довірчих послуг та Порядку перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг

  Відповідно до статей 13, 18—21, 23, 26—28, 33 Закону України “Про електронні довірчі послуги” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:

  вимоги у сфері електронних довірчих послуг;

  Порядок перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

  2. Установити, що для надання кваліфікованих електронних довірчих послуг можуть використовуватись надійні засоби електронного цифрового підпису, які отримали позитивні експертні висновки за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації, видані до набрання чинності Законом України “Про електронні довірчі послуги”, до закінчення строку дії експертних висновків.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 68—72 переліку стандартів, що застосовуються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, який додається до затверджених цією постановою вимог у сфері електронних довірчих послуг. Зазначені пункти набирають чинності з 1 січня 2019 року.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 49