• In English
 • Урядом прийнято рішення щодо впровадження механізму екстреного реагування на випадки насильства.

  Постановою Кабінету Міністрів визначено, що мобільні бригади як спеціалізовані служби підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства, надаватимуть їм психологічну допомогу та фахові консультаційні послуги із виїздом у територіальні громади, а також у телефонному режимі.

  Функціонування таких мобільних бригад сприятиме підвищенню спроможності територіальних громад забезпечувати доступ їх мешканців до якісних соціальних і реабілітаційних послуг та екстрене реагування на випадки насильства суб’єктами, що реалізують заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 22 серпня 2018 р. № 654
  Київ
  Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

  Відповідно до частини другої статті 14 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та частини другої
  статті 132 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” Кабінет Міністрів  України постановляє:

  1. Затвердити Типове положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що додається.

  2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям забезпечити відповідно до потреб територіальних громад утворення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства  та/або насильства за ознакою статі, керуючися затвердженим цією постановою Типовим положенням.

  3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування керуватися затвердженим цією постановою Типовим положенням.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73