• In English
 • Уряд затвердив новий Порядок пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

  Передбачається, що пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання до закладів освіти незалежно від форми власності та підпорядкування для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за денною або заочною формою.

  Пільгове кредитування для навчання на певному курсі за однією і тією самою освітньою програмою (спеціальністю, напрямом) надається тільки один раз.

  У Порядку визначені умови повернення пільгових кредитів та виплати відсотків за кредитами, а також категорії одержувачів кредиту, які мають пільгові умови повернення кредитних коштів.

  Згідно із затвердженим Порядком здійснюватиметься повернення кредитів для здобуття вищої освіти, що надавалися відповідно до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р. № 916, та виплата відсотків за зазначеними кредитами.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 29 серпня 2018 р. № 673
  Київ
  Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти

  Відповідно до частини шостої статті 11 Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, частини сьомої статті 56 Закону України “Про освіту”, частини сімнадцятої статті 44, пункту 26 частини першої статті 62 Закону України “Про вищу освіту” та статті 441 Закону України “Про професійно-технічну освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що додається.

  2. Установити, що з 1 вересня 2018 р. повернення цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, що надавалися відповідно до Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р. № 916 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 25, ст. 1203), та виплата відсотків за зазначеними кредитами здійснюються відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  4. Міністерству освіти і науки надавати роз’яснення щодо застосування затвердженого цією постановою Порядку.

  5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 вересня 2018 року.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73