• In English
 • Уряд затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Зазначений документ створює дієвий механізм стимулювання педагогічних працівників до підвищення педагогічної майстерності та підтвердження високого рівня їхніх професійних компетентностей.

  Протягом 2019—2021 років триватиме пілотний проект щодо проведення сертифікації вчителів початкової школи. Вже у 2019 році тисяча педагогічних працівників отримають перші сертифікати, що дозволить також підвищити рівень заробітної плати.

  Таким чином, Уряд продовжує роботу над реформою загальної середньої освіти та імплементацією положень Закону України “Про освіту”.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 27 грудня 2018 р. № 1190
  Київ
  Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників

  Відповідно до частини шостої статті 51 Закону України “Про освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Положення про сертифікацію педагогічних працівників, що додається.

  2. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо:

  1) реалізації разом з Державною службою якості освіти та її територіальними органами, Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами оцінювання якості освіти у 2019—2021 роках відповідно до Положення, затвердженого цією постановою, пілотного проекту із сертифікації педагогічних працівників у кількості:

  у 2019 році — не більше однієї тисячі вчителів початкових класів;

  у 2020 та 2021 роках — відповідно до рішення Міністерства освіти і науки;

  2) залучення до роботи в експертних групах із сертифікації педагогічних, науково-педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти чи інших осіб з досвідом педагогічної діяльності не менше ніж п’ять років.

  3. Місцевим органам виконавчої влади сприяти Державній службі якості освіти та її територіальним органам, Українському центру оцінювання якості освіти та регіональним центрам оцінювання якості освіти в організації та проведенні сертифікації педагогічних працівників.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73