• In English
 • Уряд затвердив Положення про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Документом визначено, що це автоматизована система, створена в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, за допомогою якої забезпечується встановлення особи іноземця та особи без громадянства, які в’їжджають в Україну, виїжджають з України, здійснення контролю за додержанням ними правил перебування на території нашої держави.

  Функціонування національної системи забезпечує Державна міграційна служба, а запроваджена вона буде з 1 січня 2018 року.  

  Прийняття Положення сприятиме створенню, впровадженню та функціонуванню національної системи збору біометричних даних (параметрів) осіб, їх внесення та зберігання у відомчих інформаційних системах МВС, МЗС, ДМС, Держприкордонслужби, Нацполіції, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Міноборони, а також фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 27 грудня 2017 р. № 1073
  Київ
  Про затвердження Положення про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Положення про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що додається.

  2. Установити, що забезпечення функціонування та розвитку національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства здійснюється суб’єктами зазначеної системи за рахунок і в межах видатків, передбачених їм у державному бюджеті на відповідний рік.

  3. Запровадити з 1 січня 2018 р. функціонування національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.


          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29