• In English
 • Кабінетом Міністрів затверджено план дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках, який, зокрема, передбачає:

  - відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги;

  - продовження роботи із запровадження надання пріоритетних електронних послуг;

  - розвиток системи публічних закупівель;

  - подальше відкриття інформації про бенефіціарних власників;

  - реалізацію Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва;

  - створення онлайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства. 

  План дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства, пройшов широке громадське обговорення та реалізовуватиметься у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.

  Прийняттям плану Уряд України підтвердив свою прихильність до демократичних стандартів та цінностей Ініціативи, застосування принципів відкритого урядування.

  Реалізація плану дій дозволить забезпечити належне виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, підвищити рівень прозорості, відкритості та підзвітності державних інституцій та сприятиме посиленню співпраці органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

  Довідково

  Україна є учасницею міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” з 2011 року. У рамках Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з інститутами громадянського суспільства повинні розробляти дворічні плани дій, зобов’язання яких спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності та громадської участі.

  Урядом України спільно з інститутами громадянського суспільства розроблено та реалізовано вже 3 дворічні плани дій. Даний план є четвертим планом дій з реалізації Ініціативи в Україні. Відповідна робота Уряду неодноразово відзначалась Керівним комітетом Ініціативи як зразок для інших країн (зокрема, заходи з впровадження систем «ProZorro» та «DoZorro», відкриття інформації про бенефіціарних власників, налагодження партнерства між Урядом та громадськістю в процесі реалізації Ініціативи).

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 18 грудня 2018 р. № 1088-р
  Київ
  Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках

  1. Затвердити план дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках, що додається.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити щокварталу до 10 числа наступного місяця інформування Кабінету Міністрів України про стан виконання плану дій, затвердженого цим розпорядженням.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 17