• In English
 • Уряд затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році:

  у розмірі 50 відсотків — для господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, які за результатами 2018 року отримали чистий прибуток менше 50 млн. гривень;

  у розмірі 90 відсотків — для суб’єктів господарювання, обсяг чистого прибутку яких у 2018 році складає більше 50 млн. гривень;

  у розмірі 30 відсотків – для ПАТ “Державний ощадний банк України”, ПрАТ “Укргідроенерго”, АТ “Українська залізниця” та АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 24 квітня 2019 р. № 364
  Київ
  Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році (далі — базовий норматив) господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств (далі — суб’єкти господарювання), які за результатами 2018 року отримали чистий прибуток менше 50 млн. гривень, у розмірі 50 відсотків.

  Для суб’єктів господарювання, які за результатами 2018 року отримали чистий прибуток, що перевищує 50 млн. гривень, затвердити базовий норматив у розмірі 90 відсотків.

  Для публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”, приватного акціонерного товариства “Укргідроенерго”, акціонерних товариств “Українська залізниця” та “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” затвердити базовий норматив у розмірі 30 відсотків.

  2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі:

  довести базовий норматив до суб’єктів управління корпоративними правами держави;

  надавати роз’яснення з питань застосування базового нормативу.

  3. Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2019 р. суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2018 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 25