• In English
 • Уряд затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році господарськими товариствами з державною часткою у статутному капіталі, у розмірі 75%.

  Водночас для ПрАТ “Укргідроенерго” (з метою запобігання значному зростанню тарифів на електричну енергію та відповідному зростанню тарифів для її кінцевих споживачів) та для ПАТ “Державний ощадний банк України” (обмеження розміру ставки на виплати дивідендів умовами договорів щодо залучення коштів на зовнішніх ринках капіталу на загальну суму 1,5 млрд. дол.) базовий норматив визначено у розмірі 30%.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 лютого 2018 р. № 139
  Київ
  Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році (далі — базовий норматив) господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств (далі — суб’єкти господарювання), у розмірі 75 відсотків.

  Для приватного акціонерного товариства “Укргідроенерго” та публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” затвердити базовий норматив у розмірі 30 відсотків.

  2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі:

  довести базовий норматив до суб’єктів управління корпоративними правами держави;

  надавати роз’яснення з питань застосування базового нормативу.

  3. Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2018 р. суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2017 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 25