• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 22 вересня 2021 р. № 993
  Київ
  Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Меджлісу кримськотатарського народу стосовно затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки, що додається.

  2. Міністерству освіти і науки, Міністерству культури та інформаційної політики, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, Меджлісу кримськотатарського народу вжити заходів до:

  переведення освітнього процесу, що здійснюється кримськотатарською мовою, в тому числі підручників, методичних матеріалів тощо, на алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки до 1 вересня 2025 р.;

  стимулювання застосування алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки в інших сферах функціонування мови.

  3. Міністерству культури та інформаційної політики, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерству закордонних справ забезпечити всебічне інформування про алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки громадян України, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також міжнародних партнерів України, зокрема у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй на 2022—2032 роки Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму Організації Об’єднаних Націй з питань корінних народів.

  Прем’єр-міністр України                                       Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73