• In English
 • Урядом затверджено План заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища в Україні, який розроблено на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 616 та яким передбачено реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також створення Державної природоохоронної служби та її міжрегіональних територіальних органів.

  Документом визначено основні заходи, які забезпечать реалізацію Концепції, та перелік органів, що будуть залучені до проведення відповідних заходів.

  Реалізація розпорядження створить прозору та ефективну структуру державного природоохоронного контролю та моніторингу стану навколишнього середовища країни; поліпшить якість та підвищить ефективність роботи інспекційних підрозділів; спростить та забезпечить прозорість процедури здійснення контролю та оприлюднення його результатів; скасує обов’язковий плановий контроль суб’єктів малого та середнього бізнесу; забезпечить неухильну реалізацію принципу — “забруднювач платить”; створить умови для інтеграції національної природоохоронної системи в європейський правовий простір; відродить інститут громадського природоохоронного контролю на нових засадах і принципах.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 23 травня 2018 р. № 353-р
  Київ
  Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища

  1. Затвердити план заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, що додається.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щокварталу до 10 числа наступного місяця Міністерству екології та природних ресурсів інформацію про стан виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів для її узагальнення та подання у двотижневий строк Кабінетові Міністрів України.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75