• In English
 • Уряд прийняв рішення про доцільність залучення позики від Європейського банку реконструкції та розвитку в сумі 149 млн. євро для реалізації “Проекту модернізації мережі електропередачі”.

  В рамках Проекту передбачається закупівля нових трансформаторів і здійснення державним підприємством “Національна енергетична компанія “Укренерго” комплексу робіт з автоматизації та модернізації дванадцяти підстанцій у ряді ключових точок мережі електропередачі для підвищення надійності енергопостачання у 4-х регіонах України.

  Реалізація Проекту сприятиме також запровадженню цифрових технологій з автоматичною системою керування технологічним процесом на підстанціях, що є підґрунтям для впровадження розумних мереж енергопостачання (“Smart Grid”), та запровадженню безперервного дистанційного керування обладнанням підстанцій з єдиних регіональних центрів та збору і аналізу даних з передачі електричної енергії в режимі реального часу.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 26 червня 2019 р. № 537-р
  Київ
  Про залучення позики від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту “Проект модернізації мережі електропередачі”

  1. Визнати за доцільне залучення позики від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту “Проект модернізації мережі електропередачі” в розмірі 149 млн. євро.

  2. Міністерству фінансів укласти з державним підприємством “Національна енергетична компанія “Укренерго” та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, договір про погашення заборгованості перед державою за виконання гарантійних зобов’язань, передбачивши в ньому забезпечення виконання зобов’язань підприємством з обслуговування та погашення позики в розмірі 149 млн. євро як право Міністерства на договірне списання банком коштів з поточних рахунків підприємства.

  Розмір плати зазначеного підприємства за надання державної гарантії становить 0,1 відсотка річних вибраної та непогашеної суми позики.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 27