• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 05 квітня 2022 р. № 411
  Київ
  Про забезпечення організації направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон, що додається.

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 “Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України” (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383, та від 7 травня 2014 р. № 152 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38) зміни, що додаються.

  3. Міністерству закордонних справ сприяти Міністерству охорони здоровʼя та Міністерству оборони у налагодженні співпраці із закладами охорони здоровʼя іноземних держав, у яких лікуватимуться особи із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалі у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

  4. Міністерству оборони та Міністерству охорони здоров’я сприяти налагодженню співпраці між закладами охорони здоров’я України та закладами охорони здоров’я іноземних держав, які надали пропозиції щодо прийняття на лікування осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

  5. Центральним органам виконавчої влади, до яких надійшли пропозиції закладів охорони здоров’я іноземних держав щодо прийняття на лікування осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, протягом двох робочих днів з моменту їх отримання надсилати такі пропозиції до Міністерства охорони здоров’я.

  6. Міністерству охорони здоровʼя за сприяння Міністерства закордонних справ звернутися до міністерств охорони здоров’я та міністерств оборони відповідних іноземних держав щодо можливостей прийняття на безоплатній основі на лікування осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

  Міністерству закордонних справ невідкладно інформувати Міністерство охорони здоров’я про відповіді міністерств охорони здоров’я та міністерств оборони відповідних іноземних держав щодо можливостей прийняття на безоплатній основі на лікування осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

  7. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров’я сприяти направленню осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон та їх транспортуванню.

  8. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до дня припинення чи скасування воєнного стану і протягом шести місяців після його припинення чи скасування.

                Прем’єр-міністр України                  Д. ШМИГАЛЬ


  Інд. 73