• In English
 • Уряд доповнив перелік міжнародних організацій, у роботі яких Україна бере участь як спостерігач або асоційований член, новим робочим органом, а саме Комітетом з інвестицій Організації економічного співробітництва та розвитку, відповідальним за роботу якого визначено Мінекономрозвитку.

  15 березня 2017 року Україна приєдналась до Декларації про міжнародні інвестиції і багатонаціональні підприємства, відповідних Рекомендацій та процедурних Рішень Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (Декларація ОЕСР), відповідну Угоду (у формі обміну листами) між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо приєднання було підписано Першим віце-прем’єр міністром України — Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим.

  З приєднанням до Декларації ОЕСР Україна отримала статус асоційованого члена (бере участь на таких самих засадах, що і країни-члени ОЕСР) у засіданні Комітету з інвестицій на розширеній сесії по роботі, пов’язаній з Декларацією про міжнародні інвестиції і багатонаціональні підприємства та відповідними Інструментами, і його Робочій групі з відповідального ведення бізнесу.

  Набуття Україною статусу асоційованого члена у засіданні Комітету сприятиме залученню в Україну прямих іноземних інвестицій, оскільки, зокрема, свідчить про запровадження Україною міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності; сприятиме поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій; сприятиме реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 листопада 2018 р. № 1004
  Київ
  Про внесення зміни до пункту 5 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести зміну до пункту 5 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 р. № 1371 “Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 38, ст. 1776; 2011 р., № 97, ст. 3536), доповнивши його після позиції

  “Комісія з охорони морського довкілля Балтики (ГЕЛКОМ)

  Мінприроди, МЗС”

  такою позицією:

  “Комітет з інвестицій Організації економічного співробітництва та розвитку

  Мінекономрозвитку”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 27