• In English
 • Уряд вніс зміни до Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу.

  Документом знято обмеження щодо проектування за будівельними нормами, гармонізованими з нормативними документами ЄС, для конструкцій будівель і споруд будівництва (нового будівництва та реконструкції), які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками (СС3).

  Встановлення такого обмеження зумовлювалось відсутністю досвіду зазначеного проектування, а також тим, що на час прийняття Порядку не всі частини Єврокодів набули в Україні чинності.

  На даний час, в Україні набули чинності всі 58 частин Єврокодів, розроблено три основні посібники з проектування за Єврокодами стосовно сталевих, залізобетонних конструкцій та сейсмічного проектування. Саме тому і виникла необхідність зняття даного обмеження.

  Таким чином, реалізація акта дозволить поширити одночасну дію будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами ЄС, на всі об’єкти будівництва, незалежно від класу наслідків.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 березня 2018 р. № 229
  Київ
  Про внесення зміни до пункту 3 Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу

  Кабінет Міністрів України постановляє: 

  Внести зміну до пункту 3 Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 547 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 40, ст. 1641; 2017 р., № 72, ст. 2210), замінивши слова і цифру “та середніми (СС2)” словами і цифрами “, середніми (СС2) та значними (СС3)”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21