• In English
 • Уряд вніс зміни до Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин.

  Прийнятими змінами скасовано вимогу щодо обов’язкового проведення надрокористувачами повторної державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин через кожні п'ять років експлуатації родовища корисних копалин.

  Рішенням усунено юридично-технічні невідповідності у чинному порядку проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин.

  Це сприятиме поліпшенню умов здійснення діяльності у видобувній галузі України, зокрема, дерегуляції, поліпшенню інвестиційного клімату, скороченню функцій адміністративного регулювання.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 18 грудня 2017 р. № 1108
  Київ
  Про внесення зміни до пункту 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести зміни до пункту 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 р. № 865 (ЗП України, 1995 р., № 3, ст. 55; Офіційний вісник України, 2000 р., № 40, ст. 1706; 2008 р., № 25, ст. 784), виклавши його в такій редакції:

  “25. Повторна державна експертиза та оцінка запасів родовищ корисних копалин проводиться у разі перегляду вимог стандартів щодо кількості або якості корисних копалин, технології їх переробки, що призводять до зменшення сумарних розвіданих запасів більш як на 20 відсотків або зростання їх обсягу більш як на 50 відсотків. Запаси родовищ, що розробляються, підлягають повторній експертизі та оцінці, якщо внаслідок гірничодобувних або додаткових геологорозвідувальних робіт сумарні розвідані запаси зростають більш як на 50 відсотків порівняно з раніше оціненими Державною комісією по запасах корисних копалин або якщо списані та передбачені для списання розвідані запаси як такі, що не підтвердилися чи недоцільні для видобутку за техніко-економічними умовами родовищ, перевищують нормативи, встановлені законодавством.”.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75