• In English
 • Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти”, зокрема щодо попередньої оплати лікарських послуг.

  Частина 9 статті 10 Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” визначає, що оплата надання медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, надавачами яких є державні та комунальні заклади охорони здоров’я, здійснюється на умовах попередньої оплати у випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України.

  Змінами передбачено, що розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів попередню оплату лише у разі закупівлі:

  на строк не більше одного місяця:

  послуг з медичного обслуговування (медичних послуг) та лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення – у розмірі до 100 відсотків суми, яка підлягає сплаті за місяць за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеним з Національною службою здоров’я;

  на строк не більше 18 місяців:

  лікарських засобів та/або вакцин для профілактичних щеплень людей, медичних виробів та пов’язаних з ними послуг, які закуповуються на підставі угод (договорів), укладених у 2015 та 2017 р. щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі;

  на строк не більше 24 місяців:

  лікарських засобів та/або вакцин для профілактичних щеплень людей, медичних виробів та пов’язаних з ними послуг, які закуповуються на підставі угод (договорів), укладених у 2016 р. щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі.

  Прийняття документа сприятиме підвищенню ефективності здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів, із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі та підвищення рівня забезпеченості пацієнтів лікарськими засобами, медичними виробами та імунобіологічними препаратами (вакцинами). Отримання попередньої оплати дасть можливість своєчасно здійснювати виплату заробітної плати, проводити інші платежі, які пов’язані з наданням медичних послуг, особливо наприкінці бюджетного року.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 березня 2018 р. № 258
  Київ
  Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 34, ст. 916; 2016 р., № 89, ст. 2918; 2017 р., № 2, ст. 41, № 95, ст. 2895, № 99, ст. 3036) зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73