• In English
 • Уряд спростив процедуру виїду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку. Відповідні зміни внесено до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

  Документом уточнено термін дії проїзного документа дитини, лібералізовано     вимоги щодо виїзду за кордон дітей у разі їх самостійної подорожі літаками та приведено у відповідність до європейського законодавства порядок перетинання державного кордону дітьми, які народжені за кордоном.

  Зокрема, громадяни України, які не досягли 16-річного віку та документовані проїзним документом дитини, зможуть виїжджати за кордон до закінчення терміну його дії, крім того, постановою надано право батькам доручати супровід дітей, які подорожуватимуть повітряним транспортом, членам екіпажу літаків відповідно до вимог ICAO.

    Крім того, у разі виїзду за кордон дітей, народжених за межами України, які прямують у супроводі одинокої матері, достатньо мати паспортний документ і свідоцтво про народження, видане компетентними органами іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини та завірене встановленим порядком.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 04 липня 2018 р. № 527
  Київ
  Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239; 2016 р., № 84, ст. 2759; 2018 р., № 18, ст. 608), такі зміни:

  підпункт 4 пункту 2 викласти в такій редакції:

  “4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);”;

  пункт 3 викласти в такій редакції:

  “3. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) (далі — батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку, у тому числі в супроводі членів екіпажу повітряного судна, на якому вони прямують.”;

  підпункт 2 пункту 4 доповнити абзацом такого змісту:

  “свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29