• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 21 березня 2022 р. № 343
  Київ
  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162 “Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану” такі зміни:

  пункт 1 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:

  “з метою забезпечення своєчасної виплати пенсій за квітень 2022 р. на території адміністративно-територіальних одиниць, на яких проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном з переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “єПідтримка”, фінансування та виплата пенсій особам, яким виплачується пенсія через їх поточні рахунки в банках або через національного оператора поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство “Укрпошта”, за датами виплати, визначеними Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики, здійснюється починаючи з 25 березня 2022 р. в межах фінансових можливостей Пенсійного фонду України.”.

  У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;

  доповнити постанову пунктом 3 такого змісту:

  “3. Неможливість (у тому числі технічна) доставки акціонерним товариством “Укрпошта” пенсій, грошової допомоги на території адміністративно-територіальних одиниць, зазначених в абзаці п’ятому пункту 1 цієї постанови, включаючи втрату відомостей на виплату пенсій, грошової допомоги, відсутність готівкових коштів, посвідчується відповідною військово-цивільною адміністрацією. Невиплачені суми пенсій, грошової допомоги включаються до виплати у наступних виплатних періодах.”.

  2. Міністерству соціальної політики та Міністерству фінансів забезпечити передбачення коштів, необхідних для проведення фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги, передбачених цією постановою.

  3. Рекомендувати:

  1) Національному банку, акціонерному товариству “Державний ощадний банк України” разом з Міністерством фінансів забезпечити підкріплення акціонерного товариства “Укрпошта” та уповноважених банків готівкою національної валюти для своєчасного одержання відповідних сум пенсій та грошової допомоги їх одержувачами;

  2) уповноваженим банкам разом із акціонерним товариством “Укрпошта”, підприємствами/фізичними особами — підприємцями, якими застосовуються електронні платіжні засоби з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг та які оснащені платіжним терміналом, створити умови для безперешкодного зняття готівкових коштів одержувачами пенсій та грошової допомоги, які одержують такі виплати через поточні рахунки в уповноважених банках, в тому числі із використанням платіжних терміналів.

               Прем’єр-міністр України                  Д. ШМИГАЛЬ


  Інд. 73