• In English
  • Уряд спростив умови здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктам господарювання малого та середнього бізнесу з незначним обсягом розрахункових операцій.

    Зокрема, переглянуто Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій, при перевищенні якого є обов’язковим застосування РРО.

    Уточнення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (500 тис. гривень та 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ) дозволить суб’єктам господарювання, до складу яких входять декілька окремих об’єктів торгівлі (надання послуг), не застосовувати РРО, у разі не перевищення граничного розміру розрахункових операцій кожним окремим об’єктом.

    З Переліку виключено форми та умови підприємницької діяльності, при здійсненні яких суб'єкти господарювання обов’язково повинні застосовувати РРО.

    Зменшення витрат суб’єктів господарювання при продажу товарів та наданні послуг в незначних обсягах дозволить направити вивільнені кошти на розвиток підприємницької діяльності.

    Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 18 грудня 2017 р. № 984
    Київ
    Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336

    Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (Офіційний вісник України, 2000 р., № 35, ст. 1491; 2001 р., № 4, ст. 127; 2003 р., № 31, ст. 1619; 2014 р., № 78, ст. 2241) зміни, що додаються.

    2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпунктів 2 і 6 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через шість місяців після набрання чинності цією постановою.

            Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

    Інд. 67


    ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 18 грудня 2017 р. № 984

    ЗМІНИ,
    що вносяться до постанови Кабінету Міністрів
    України від 23 серпня 2000 р. № 1336

    1. У постанові:

    1) пункт 2 викласти в такій редакції:

    “2. Установити граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 переліку, 500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання, а визначених у пунктах 4 і 7 переліку, — 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

    Для форм і умов проведення діяльності, визначених у пунктах 1, 8—11, 15, 19—21, 24—26 переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

    Для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень, обов’язково застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.”;

    2) доповнити постанову пунктом 21 такого змісту:

    “21. Дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.”.

    2. У переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженому зазначеною постановою:

    1) пункт 1 викласти в такій редакції:

    “1. Роздрібна торгівля продовольчими товарами (крім підакцизних товарів), що здійснюється фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.”;

    2) у пункті 8 слова “затвердженим Держкомзв’язку і погодженим із Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією” замінити словами “встановленим Кабінетом Міністрів України за поданням Мінінфраструктури”;

    3) у пункті 9 слова “алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів” замінити словами “підакцизних товарів”;

    4) пункт 10 викласти в такій редакції:

    “10. Продаж талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю в кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в електротранспорті, на морських і річкових суднах.”;

    5) у пункті 11 абзаци третій і четвертий замінити абзацом такого змісту:

    “з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення, ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, металевих виробів фізичними особами — підприємцями, які провадять господарську діяльність (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та не використовують працю найманих осіб.”;

    6) пункт 15 викласти в такій редакції:

    “15. Продаж товарів з розносок і ручних візків, надання послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України за поданням Мінінфраструктури.”;

    7) пункти 16 і 18 виключити;

    8) абзац другий пункту 25 викласти в такій редакції:

    “з видачі дозволів на право здійснення любительського і спортивного рибальства на засадах спеціального використання водних живих ресурсів та на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);”.

    _____________________