• In English
 • Уряд вніс зміни до переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України.

  Рішення прийняте з метою недопущення прийняття посадовими особами митниць рішень щодо проведення оглядів (переоглядів) товарів та транспортних засобів комерційного призначення за недостатньо обґрунтованими зверненнями правоохоронних органів.

  Змінами надано право декларанту на ознайомлення із інформацією про правоохоронний орган, від якого одержане письмове доручення, дату та номер цього доручення, а також дату, час та місце проведення такого огляду (переогляду).

  Нагадаємо, що проведення вищезазначених оглядів здійснюються на підставі одержання від правоохоронних органів письмових доручень за встановленою формою. При цьому за результатами моніторингу виявлено недотримання правоохоронними органами встановленої форми письмового доручення, здійснення огляду (переогляду) протягом значного часу та необізнаність суб’єктів господарської діяльності щодо прийнятого рішення про здійснення огляду (переогляду).

  Прийняття постанови покликане усунути дані порушення.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 21 лютого 2018 р. № 109
  Київ
  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 467

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 467 “Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 41, ст. 1578; 2016 р., № 42, ст. 1581) зміни, що додаються.

  2. Державній фіскальній службі протягом 90 днів з дня набрання чинності цією постановою організувати доопрацювання відповідного програмного забезпечення з метою здійснення окремої реєстрації письмових доручень від правоохоронних органів на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення під час їх надходження до органів доходів і зборів.

  3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67