• In English
 • Урядом урегульовано питання щодо спрощення процедур надання та переоформлення гірничих відводів.

  Прийнята постанова дає можливість:

  конкретизувати перелік корисних копалин, на розробку яких не потребується отримання акта про надання гірничого відводу (користування нафтогазоносними надрами, користування надрами для розробки родовищ торфу та підземних вод (крім мінеральних);

  переоформлення актів про надання гірничих відводів за спрощеною процедурою у випадках продовження строку дії спеціального дозволу на користування ділянкою надр;

  унормувати погодження питань надання гірничого відводу із вимогами чинного законодавства в частині віднесення питання надання земельних ділянок для розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних із видобуванням корисних копалин, як для суспільних потреб.

  Реалізація зазначеної постанови Кабінету Міністрів України позитивно вплине на стан дотримання суб’єктами господарювання гірничого законодавства та законодавства про надра, сприятиме підвищенню відповідальності суб’єктів господарювання, які отримали акти про надання гірничих відводів, щодо забезпечення безпеки людей та збереження майна, споруд та навколишнього природного середовища під час розробки родовищ корисних копалин, експлуатації гірничих об’єктів, ліквідації (консервації) гірничодобувних підприємств.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 12 червня 2019 р. № 500
  Київ
  Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 59 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 94; 1996 р., № 5, ст. 154; Офіційний вісник України, 2010 р., № 68, ст. 2462; 2011 р., № 28, ст. 1191; 2012 р., № 60, ст. 2433, № 81, ст. 3283; 2016 р., № 16, ст. 644), зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75