• In English
 • Уряд вніс пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Прийняття розпорядження створить правові підстави для розширення переліку юридичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), шляхом включення до нього юридичних осіб, залучених до організації залізничних та автопасажирських перевезень через порти “Темрюк”, “Кавказ” та Керченську паромну переправу.

  Також прийняття проекту розпорядження сприятиме реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в єдиний конституційний простір України,  а також протидії порушенням державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державного кордону України.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 18 грудня 2018 р. № 1026-р
  Київ
  Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

  1. У зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, сприянням і фінансуванням нею терористичної діяльності в Україні, що призвело до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини території, численних людських жертв, реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці і суверенітету України, а також з метою протидії порушенням державного кордону України, спробам легітимізації тимчасової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відповідно до частини першої статті 5 Закону України “Про санкції” схвалити та внести у місячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб згідно з додатком (для службового користування).

  2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству юстиції, Адміністрації Державної прикордонної служби,  Державній службі  фінансового моніторингу, Державній фіскальній службі разом із Службою безпеки і Національним банком та іншим державним органам відповідно до компетенції забезпечити виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та моніторинг стану виконання такого рішення та його ефективність.

  3. Міністерству закордонних справ після набрання чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій).

        Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 82