• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

  Зокрема, запропоновано на розгляд Ради національної безпеки і оборони України застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб — громадян іноземних держав, які 18 березня 2018 року взяли участь як так звані ”міжнародні спостерігачі” в так званих “виборах Президента Російської Федерації”, що були незаконно проведені Російською Федерацією на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

  Реалізація рішення сприятиме захисту порушених інтересів держави Україна. Крім того, це створить передумови для згортання пропагандистської діяльності вказаних фізичних осіб та організацій, які вони представляють.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 06 березня 2019 р. № 129-р
  Київ
  Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

  1. У зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, сприянням і фінансуванням нею терористичної діяльності в Україні, що призвело до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини території, численних людських жертв, реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці і суверенітету України, а також з метою захисту інтересів держави, порушених внаслідок участі громадян іноземних держав у незаконних виборах президента Російської Федерації на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, відповідно до частини першої статті 5 Закону України “Про санкції” схвалити та внести в місячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) (далі — санкції) до фізичних осіб за переліком згідно з додатком (для службового користування).

  2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній міграційній службі разом із Службою безпеки, Міністерству закордонних справ, Національному банку та іншим державним органам відповідно до компетенції забезпечити виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій, здійснення моніторингу стану виконання такого рішення та його ефективність.

  3. Міністерству закордонних справ після набрання чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій невідкладно поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних санкцій.

         Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 82