• In English
 • Уряд прийняв рішення, яке сприятиме збереженню пам’яток культурної спадщини, впорядкуванню їх обліку.

  Зокрема, ряд об’єктів культурної спадщини національного значення внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Мова йде про Будинок міської садиби ХIХ століття, де народилась О. П. Блаватська і жила династія Фадеєвих (м. Дніпро), Будинок для спостереження за рухом по Дніпру (м. Кременчук), Будинок держпромисловості (м. Харьків), Дозорну (оглядова) башту (с-ще Веселе, Херсонська область). В Києві це Будинок музею древностей і мистецтв, Будинок іподрому, Кенаса караїмська, Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 25 січня 2018 р. № 32
  Київ
  Про внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення згідно з переліком, що додається.

  2. Виключити із списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 24 серпня 1963 р. № 970 “Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР” (ЗП УРСР, 1963 р., № 8, ст. 76; 1979 р., № 10, ст. 71), пам’ятники згідно з додатком у зв’язку з їх внесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73