1. У зв’язку з прийняттям Радою Безпеки ООН резолюцій від 21 жовтня 2022 р. № 2653, від 19 жовтня 2023 р. № 2700 щодо ситуації в Республіці Гаїті, відповідно до частини першої статті 5 Закону України “Про санкції” схвалити та внести в місячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування до фізичних осіб згідно з додатком, що додається до оригіналу, таких персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій):
1) відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України, повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України визначеним Комітетом Ради Безпеки ООН, утвореним відповідно до пункту 19 резолюції Ради Безпеки ООН від 21 жовтня 2022 р. № 2653 (далі — Комітет), фізичним особам до 19 жовтня 2024 року.
Зазначена санкція не застосовується в разі, коли:
Комітет у кожному окремому випадку приймає рішення про те, що така поїздка є гуманітарною необхідністю, зокрема для виконання релігійних обов’язків;
в’їзд або транзит необхідні для участі в судовому процесі;
Комітет визначає, що в конкретному випадку такі поїздки або транзит сприятимуть досягненню цілей миру та національного примирення в Республіці Гаїті;
2) блокування активів — тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами зазначеним фізичним особам, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними, до 19 жовтня 2024 року.
Зазначена санкція не застосовується в разі, коли такі активи за рішенням відповідних державних органів України:
необхідні для покриття основних витрат, включаючи оплату продуктів харчування, оренди житла або іпотечного кредиту, ліків та медичного лікування, податків, страхових внесків чи комунальних послуг, або виключно для оплати в розумних межах послуг спеціалістам та відшкодування витрат, пов’язаних із наданням юридичних послуг, або сплатою зборів чи платою за обслуговування відповідно до законів України у зв’язку із поточним зберіганням або утриманням суми коштів, інших фінансових активів та економічних ресурсів, які заблоковано згідно з цим підпунктом, після надсилання Комітетові через Міністерство закордонних справ повідомлення про намір надати доступ до таких коштів, інших фінансових активів та економічних ресурсів за відсутності негативного рішення Комітету протягом п’яти робочих днів з дати надходження повідомлення;
необхідні для покриття надзвичайних витрат за умови надсилання Комітетові через Міністерство закордонних справ повідомлення про прийняття відповідного рішення та його схвалення Комітетом;
є предметом, на який звертається стягнення згідно із судовим, адміністративним або арбітражним рішенням. У цьому разі такі кошти, інші фінансові активи та економічні ресурси можуть використовуватися для виконання відповідного рішення за умови, що рішення прийняте до 19 жовтня 2023 р. і не спрямоване на задоволення інтересів зазначених фізичних осіб, і Комітетові повідомлено про це через Міністерство закордонних справ.
Дозволити поповнення рахунків, заблокованих (заморожених) відповідно до цього підпункту, за рахунок відсотків чи інших надходжень або виплат за контрактами, угодами чи зобов’язаннями, які виникли до дати, коли зазначені рахунки потрапили під дію положень резолюції Ради Безпеки ООН від 19 жовтня 2023 р. № 2700, за умови, що такі відсотки, інші надходження та виплати також будуть заблоковані (заморожені).
Санкції, визначені цим підпунктом, не повинні перешкоджати:
здійсненню виплат за контрактами зазначеними фізичними особами за умови, що такий контракт підписаний до моменту включення їх до переліку, визначеного Комітетом, та за умови, що виплати не були ними отримані безпосередньо чи опосередковано, і після того, як Комітет буде попереджено за 10 робочих днів про намір надати згоду на здійснення таких виплат;
здійсненню виплат коштів, інших фінансових активів та економічних ресурсів, що необхідні для своєчасної доставки термінової гуманітарної допомоги або іншої діяльності із сприяння задоволенню основних потреб населення Республіки Гаїті з боку ООН, її спеціалізованих закладів або програм, гуманітарних організацій, які мають статус спостерігача при Генеральній Асамблеї ООН і здійснюють гуманітарну допомогу, та їх партнерів-виконавців, зокрема неурядових організацій, що фінансуються на двосторонній та багатосторонній основі і беруть участь у виконанні плану гуманітарного реагування ООН для Республіки Гаїті.
2. Міністерству закордонних справ доводити до відома відповідних державних органів інформацію, необхідну для виконання відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Республіці Гаїті.
3. Міністерству закордонних справ, Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству юстиції, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній міграційній службі, Службі безпеки (за згодою), Службі зовнішньої розвідки (за згодою), Національному банку (за згодою) в межах своїх повноважень забезпечити виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) і проведення моніторингу стану виконання такого рішення та його ефективності.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 70