• In English
 • Урядом прийнято рішення, спрямоване на зменшення ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади та забезпечення житлом осіб із числа дітей-сиріт. Відповідні зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877.

  Документ розроблено відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України та з метою зменшення ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади, влаштування їх до дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків, забезпечення можливостей для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (зокрема, віком від 12 років, які майже не мають шансів бути влаштованими в сім’ю), виховуватися в умовах, наближених до сімейних, а також забезпечення соціальної підтримки осіб із числа дітей-сиріт після досягнення ними повноліття.

  На сьогодні в закладах інституційного догляду перебуває понад 4 тисячі дітей, переважно це діти віком від 12 років і діти з великих родинних груп.

  Ситуація щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа залишається критичною. Саме ця категорія дітей та осіб на сьогодні є незахищеною.

  Відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2018 рік” за бюджетною програмою КПКВК 2511180 Мінсоцполітики передбачено видатки в загальному обсязі 517,7 млн гривень. На 01.01.2018 кількість дітей-сиріт та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов, становить 6 062 особи.

  Зазначеною постановою Уряду також визначено порядок та умови надання субвенції у 2018 році, спрямування її коштів. Окрім того, доповнюється чинний механізм використання субвенції, зокрема, нормою щодо зняття з квартирного обліку дітей-сиріт та осіб з їх числа тільки після отримання ними житла у власність. Також при оформленні договору купівлі-продажу житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа накладається заборона на його продаж протягом 10 років.

  Реалізація цього нормативно-правового акта дасть змогу придбати/побудувати житлові приміщення для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, а також забезпечити житлом осіб з числа дітей-сиріт.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 18 квітня 2018 р. № 300
  Київ
  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/ капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 95, ст. 2899) зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73