• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо вилучення з постійного користування Архангельського професійного аграрного ліцею земельної ділянки (землі державної власності сільськогосподарського призначення (рілля) площею 16,4 гектара, розташованої на території Високопільського району Херсонської області та передачі її в оренду ПАТ “АрселорМіттал Берислав” із зміною цільового призначення для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель і споруд для видобування вапняків Старосільського родовища.

  Разом з тим зазначеному аграрному ліцею надано у постійне користування рівнозначну земельну ділянку.

  Реалізація розпорядження дасть можливість:

  забезпечити подальший видобуток необхідного для металургійних підприємств України вапняку шляхом вирішення питання про виділення земельної ділянки для розробки Старосільського родовища вапняків;

  зберегти 200 робочих місць на підприємстві;

  забезпечити додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів у вигляді податків та орендної плати в сумі близько 11 млн. грн. щороку, що дозволить вирішити ряд соціально-економічних питань розвитку району.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 30 січня 2019 р. № 34-р
  Київ
  Про вилучення та передачу земельної ділянки в оренду із зміною її цільового призначення

  1. Відповідно до статей 20, 93, 122—124, 134, 149, 207 Земельного кодексу України вилучити з постійного користування Архангельського професійного аграрного ліцею земельну ділянку (землі державної власності сільськогосподарського призначення (рілля) площею 16,4 гектара (кадастровий номер 6521855200:03:001:0103), розташовану на території Високопільського району Херсонської області, та передати її в оренду із зміною цільового призначення публічному акціонерному товариству “АрселорМіттал Берислав” для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 16 вересня 1999 р. № 1985 для видобування вапняків Старосільського родовища в межах існуючого гірничого відводу.

  Херсонській облдержадміністрації укласти договір оренди зазначеної земельної ділянки в установленому законодавством порядку.

  2. Публічному акціонерному товариству “АрселорМіттал Берислав” відшкодувати відповідно до законодавства втрати сільськогосподарського виробництва.

         Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75