• In English
 • Уряд прийняв рішення про вихід України з Угоди про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки.

  Прийняття постанови спрямовано на захист національних інтересів України та національної безпеки України. Міжнародні зобов’язання України у галузі експортного контролю обумовлені участю у відповідних міжнародних договорах та конвенціях, а також членством у багатосторонніх міжнародних режимах експортного контролю. Україна є учасником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та її знищення, Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї, Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, членом міжнародних режимів “Вассенаарська домовленість”, “Австралійська група”, “Група ядерних постачальників”, “Режим контролю ракетних технологій”.

  Питання співробітництва в сфері нерозповсюдження зброї масового знищення врегульовано зазначеними міжнародними договорами та не потребує додаткового регламентування.

  Рішення прийнято відповідно до пункту 4 Плану організації виконання Указу Президента України від 19.05.2018 № 139 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року “Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав”, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 06.06.2018 протоколом № 21.


  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 21 серпня 2019 р. № 789
  Київ
  Про вихід України з Угоди про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Вийти з Угоди про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки, вчиненої 26 червня 1992 р. у м. Мінську.

  2. Міністерству закордонних справ в установленому порядку повідомити Виконавчому комітету Співдружності Незалежних Держав про вихід із зазначеної Угоди.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

   Інд. 21