• In English
 • Урядом прийнято рішення про оновлення плану заходів з виконання вимог щодо відокремлення і незалежність оператора газотранспортної системи.

  Реалізація рішення дозволить зберегти об’єкти газотранспортної системи в державній власності, але потребуватиме зміни уповноваженого органу державної влади, який здійснює управління такими об’єктами та суб’єкта господарювання, за яким вони будуть закріплені на праві господарського відання.

  Зазначене сприятиме забезпеченню виконання вимог Третього енергетичного пакета ЄС та реалізації положень Закону України “Про ринок природного газу” щодо реалізації заходів з реструктуризації НАК “Нафтогаз України”, а саме — відокремлення діяльності з транспортування природного газу.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 18 вересня 2019 р. № 840
  Київ
  Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи

  На виконання зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства та відповідно до статті 27 Закону України “Про ринок природного газу” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Обрати модель відокремлення діяльності з транспортування природного газу, передбачену статтею 27 Закону України “Про ринок природного газу”, як модель відокремлення для оператора газотранспортної системи, яка перебуває в державній власності та не підлягає приватизації.

  2. Визначити, що товариство з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України” має право подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запит на сертифікацію оператора газотранспортної системи.

  3. Затвердити план заходів з виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи, що додається.

  4. Пункт 1 Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 38, ст. 1405; 2002 р., № 11, ст. 523; 2007 р., № 73, ст. 2716; 2011 р., № 30, ст. 1309), доповнити абзацом такого змісту:

  “Дія цього Положення не поширюється на об’єкти державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами, у разі передачі таких об’єктів за рішенням Кабінету Міністрів України з метою виконання вимог щодо відокремлення і незалежності оператора газотранспортної системи.”.

  5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  6. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади відповідно до компетенції вживати заходів, необхідних для виконання цієї постанови.

          Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

  Інд. 37