• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 31 травня 2022 р. № 642
  Київ
  Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. З метою запобігання негативним явищам на ринку перевезень виділити Міністерству інфраструктури 250 млн. гривень для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, до врегулювання зовнішньополітичних загроз шляхом розміщення зазначених коштів на рахунку умовного зберігання (ескроу) Міністерства інфраструктури, відкритому в Національному банку:

  власникам та/або операторам рухомого складу, допущеного до обігу залізницями колії 1435 міліметрів, — у разі перебування такого рухомого складу на території України;

  фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав, — у разі перебування таких суден в акваторії українських портів у Дунайському регіоні.

  Міністерству фінансів здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

  2. Міністерству інфраструктури затвердити за поданням акціонерного товариства “Українська залізниця” перелік рухомого складу, на який поширюється надання гарантій держави, зазначених у цій постанові.

  3. Надати право Міністерству інфраструктури використовувати зазначені у пункті 1 цієї постанови кошти для компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, відповідно до пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 2022 р. № 255 “Деякі питання гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 29, ст. 1579) з використанням рахунка умовного зберігання (ескроу).

  4. Після врегулювання ситуації, пов’язаної із зовнішньополітичними загрозами, невикористані кошти, виділені згідно з цією постановою, спрямовуються на відновлення бюджетних призначень за програмою 3511030 “Резервний фонд”.

  5. Міністерству інфраструктури подати до 30 грудня 2022 р. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених згідно з цією постановою.

           Прем’єр-міністр України                           Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 21