• In English
 • Уряд прийняв рішення про створення державної установи “Всеукраїнський центр вишивки та килимарства”. Рішення прийняте з метою відродження зазначених найстаріших художніх ремесел в Україні.

  На сьогодні майстри килимарства та вишивки здебільшого працюють на дому, належні умови для передачі майстерності та традицій та технології килимарства відсутні. Це створює загрозу для можливості відтворення та безперервної передачі від покоління до покоління елементів нематеріальної культурної спадщини “Традиції рослинного килимарства селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області” та “Технологія виконання вишивки “білим по білому” селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області”.

  Традиції вишивки та килимарства м. Решетилівка Полтавської області внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, внаслідок чого Полтавщина отримала гідне визнання своїх автентичних ремесел на рівні держави.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 03 жовтня 2018 р. № 987
  Київ
  Про утворення державної установи “Всеукраїнський центр вишивки та килимарства”

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства культури щодо утворення державної установи “Всеукраїнський центр вишивки та килимарства” з віднесенням її до сфери управління зазначеного Міністерства.

  2. Пункт 10 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 “Про ефективне використання державних коштів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739; 2018 р., № 52, ст. 1845) після слів “працівників Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності” доповнити словами “; працівників державної установи “Всеукраїнський центр вишивки та килимарства”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73