• In English
 • Урядом утворено Державну службу морського та річкового транспорту України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури.

  Цією ж постановою затверджено Положення про Державну службу морського та річкового транспорту України.

  З метою належного та повноцінного виконання взятих Україною міжнародних зобов’язань, дотримання правового режиму в міжнародному мореплавстві (на українських суднах та в морських портах) утворено Державну службу морського і річкового транспорту (Морську адміністрацію України) як єдиний орган з провадження державної політики у сфері морського та річкового транспорту.

  Реалізація зазначеного заходу сприятиме:

  наближенню України до світових стандартів та підвищенню потенціалу морегосподарського комплексу;

  створенню умов для побудови сучасної моделі організації та ведення бізнесу, пов’язаного з розвитком морського судноплавства та портової діяльності, залученню в Україну інвестицій;

  забезпеченню привабливості українського прапора для судновласників, повернення втрачених та залучення нових суден, зареєстрованих в Україні;

  підвищенню довіри світової спільноти до кваліфікаційних документів моряків-українців, збільшенню загальної кількості українських громадян, що працюють на суднах світового торговельного флоту, здешевленню транспортної складової у вартості імпорту товарів за рахунок впровадження міжнародних стандартів в судноплавстві.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 06 вересня 2017 р. № 1095
  Київ
  Про утворення Державної служби морського та річкового транспорту України

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Утворити Державну службу морського та річкового транспорту України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури.

  2. Затвердити Положення про Державну службу морського та річкового транспорту України, що додається.

  3. Установити, що Державна служба морського та річкового транспорту України здійснює повноваження та виконує функції з реалізації державної політики у визначеній сфері з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення здійснення нею повноважень та виконання функцій.

  4. Взяти до відома, що Державна служба морського та річкового транспорту України розміщується на правах оренди за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 14.

  5. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  6. Міністерству інфраструктури разом з Міністерством фінансів передбачити у порядку, встановленому законодавством, видатки у державному бюджеті на відповідний рік, необхідні для забезпечення виконання завдань і функцій, покладених на Державну службу морського та річкового транспорту України.

  7. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1, 2, 5—7 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності одночасно з актом Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення здійснення Державною службою морського та річкового транспорту України повноважень та виконання функцій.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21