• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо участі України у Всесвітній виставці “Експо – 2020”. Зокрема, утворено відповідний координаційний комітет під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі та визначити Міністерство економічного розвитку і торгівлі головним органом з питань підготовки та забезпечення участі України у Виставці.

  Прийняття рішення забезпечить участь України у зазначеному заході, що своєю чергою дасть можливість представити позитивні зміни в економічному та культурному житті країни та підвищити міжнародний імідж держави крім того, це сприятиме активізації торговельних та інвестиційних відносин нашої держави з різними країнами світу, а також закріплення існуючих та налагодження нових контактів представників ділових кіл країн.

  Слід зазначити, що всесвітні виставки, які проводяться за рішенням Генеральної асамблеї Міжнародного бюро виставок (м. Париж, Франція), є найбільшими представницькими виставковими заходами у світі. Україна брала участь у всесвітніх виставках “Експо – 2000” (м. Ганновер, Німеччина), “Експо – 2005” (м. Айчі, Японія), “Експо – 2010” (м. Шанхай, Китай) та міжнародних виставках “Експо – 2012” (м. Йосу, Республіка Корея),  “Експо – 2017” (м. Астана, Республіка Казахстан).

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 14 лютого 2018 р. № 94-р
  Київ
  Про участь України у Всесвітній виставці “Експо — 2020”

  1. Підтримати пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо участі України у Всесвітній виставці “Експо — 2020” (далі — виставка), яка відбудеться з 20 жовтня 2020 р. по 10 квітня 2021 р. у м. Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати).

  2. Утворити Координаційний комітет з підготовки та забезпечення участі України у виставці (далі — Координаційний комітет) згідно з додатком.

  Надати право голові Координаційного комітету затверджувати його персональний склад та в разі потреби вносити до нього зміни.

  Установити, що голова Координаційного комітету є Генеральним комісаром України на виставці.

  3.  Міністерству економічного розвитку і торгівлі:

  забезпечити координацію роботи заінтересованих центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської держадміністрацій, підприємств, установ та організацій з підготовки та представлення України на виставці;

  забезпечити проведення засідань Координаційного комітету;

  визначити розпорядника експозиції України на виставці в установленому законодавством порядку.

  4.  Розпоряднику експозиції України на виставці:

  розробити і подати на затвердження Генеральному комісарові концепцію експозиції України на виставці та тематико-експозиційний план з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської держадміністрацій щодо представлення на виставці експонатів та інформаційно-рекламних матеріалів;

  забезпечити представлення України на виставці відповідно до затверджених концепції та тематико-експозиційного плану експозиції України на виставці.

  5.   Генеральному комісарові:

  затвердити схвалені Координаційним комітетом концепцію експозиції України на виставці та тематико-експозиційний план;

  подати Організаційному комітетові виставки заявку на виділення площі для розміщення експозиції України на виставці та підписати Угоду про участь України у виставці.

  6.   Міністерству культури розробити програму проведення на виставці культурних заходів, зокрема Дня України, та подати її на розгляд Координаційного комітету.

  7. Міністерству закордонних справ поінформувати дипломатичними каналами Уряд Об’єднаних Арабських Еміратів про утворення Координаційного комітету та призначення Генерального комісара.

  8.  Міністерству фінансів за пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади передбачити під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік кошти для підготовки та забезпечення участі України у виставці.

         Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67