• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 01 червня 2023 р. № 546
  Київ
  Про тимчасове переміщення (евакуацію) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України — в Україну, що додається.

  2. Внести до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561; 2022 р., № 27, ст. 1484, № 41, ст. 2227), зміни, що додаються.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  4. Обласним, Київській міській військовим адміністраціям:

  вжити заходів до тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;

  разом з Національною соціальною сервісною службою, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством освіти і науки, Міністерством оборони, Міністерством молоді та спорту, Міністерством культури та інформаційної політики визначити організації, заклади і установи, до яких можуть бути тимчасово розміщені діти та особи, які підлягають тимчасовому переміщенню (евакуації) відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою (у разі неможливості забезпечити тимчасове переміщення (евакуацію) дітей та осіб в межах області, м. Києва за місцем постійного розташування закладу);

  визначити у разі потреби заклади, установи, організації для тимчасового розміщення та перебування строком не більше семи календарних днів дітей, які залишилися без батьківського піклування, до вирішення питання про їх тимчасове влаштування, що здійснюється відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561), та/або тимчасове переміщення (евакуацію) та забезпечити достатню кількість працівників для забезпечення догляду та виховання дітей.

  5. Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Національній поліції, Державній службі з надзвичайних ситуацій разом з обласними, Київською міською військовими адміністраціями визначити безпечні маршрути тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування та підлягають тимчасовому переміщенню (евакуації) відповідно до пункту 4 цієї постанови.

  6. Національній соціальній сервісній службі забезпечити здійснення контролю за тимчасовим переміщенням (евакуацією) дітей та осіб відповідно до пункту 4 цієї постанови.

  7. Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Національній поліції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, обласним, Київській міській військовим адміністраціям інформувати щокварталу до 5 числа наступного місяця Національну соціальну сервісну службу про стан виконання цієї постанови.

  Національній соціальній сервісній службі надавати щокварталу до 25 числа наступного місяця Координаційному штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану узагальнену інформацію про стан виконання цієї постанови.


  Прем’єр-міністр України                               Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73