• In English
 • Уряд вніс змін до Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон.

  Прийняття постанови дозволяє невизнавати паспортні документи, які систематично видаються уповноваженими органами іноземної держави в порушення принципів і норм міжнародного права та/або з метою завдання шкоди державному суверенітету, територіальній цілісності, національним інтересам України.

  Постанову прийнято з метою реагування на незаконні дії Російської Федерації, зумовлені прийняттям указу президента РФ від 24 квітня 2019 року «Об определении в гуманитарных целях категорий лиц, имеющих право обратиться с заявлениями о приеме в гражданство России в упрощенном порядке». Цим указом держава-агресор в чергове порушила норми міжнародного права та поставила під загрозу національні інтереси України – життєво важливі інтереси людини, суспільства і держави, реалізація яких забезпечує державний суверенітет України, її прогресивний демократичний розвиток, а також безпечні умови життєдіяльності і добробут її громадян (відповідно до пункту 10 частини першої статті 1 Закону України «Про національну безпеку»).


  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 08 травня 2019 р. № 444
  Київ
  Про внесення змін до Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 798 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 80, ст. 2672), зміни, доповнивши його  пунктом 101 такого змісту:

  “101. У разі коли уповноважені органи (підрозділи) іноземної держави здійснюють видачу паспортних документів з порушенням принципів та норм міжнародного права та/або з метою заподіяння шкоди державному суверенітету, незалежності, територіальній цілісності України, її національним інтересам, Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про невизнання Україною паспортних документів, виданих такими органами (підрозділами).

  Невизнані паспортні документи для реєстрації не приймаються.”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29