• In English
 • Уряд прийняв рішення про створення Державного історико- архітектурного заповідника “Державотворці Сіверщини”.

  Рішення прийнято з метою збереження унікального історико- архітектурного ансамблю Гамаліївського монастиря — усипальниці гетьманської родини Скоропадських для прийдешніх поколінь.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 19 червня 2019 р. № 527
  Київ
  Про створення Державного історико-архітектурного заповідника “Державотворці Сіверщини”

  З урахуванням особливої культурної та історико-архітектурної цінності комплексу пам’яток архітектури — ансамблю Гамаліївського монастиря в с. Гамаліївка Шосткинського району та пам’яток архітектури м. Шостки Сумської області та з метою їх збереження Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Підтримати пропозицію Сумської обласної державної адміністрації про оголошення комплексу пам’яток архітектури — ансамблю Гамаліївського монастиря в с. Гамаліївка Шосткинського району та пам’яток архітектури м. Шостки Сумської області Державним історико-архітектурним заповідником “Державотворці Сіверщини” з віднесенням його до сфери управління Міністерства культури.

  2. Установити, що видатки на утримання Державного історико-архітектурного заповідника “Державотворці Сіверщини” здійснюються за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству культури для збереження історико-архітектурної спадщини в заповідниках.

  3. Міністерству культури:

  затвердити у шестимісячний строк положення про Державний історико-архітектурний заповідник “Державотворці Сіверщини”;

  забезпечити до 2020 року затвердження меж та зон охорони Державного історико-архітектурного заповідника “Державотворці Сіверщини”, розроблення плану організації його території, визначити обсяги, вартість та строки проведення робіт з реставрації об’єктів, включених до складу Заповідника.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73