• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 30 червня 2023 р. № 590-р
  Київ
  Про створення міжвідомчого координаційного центру із збереження культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції

  1. Створити міжвідомчий координаційний центр із збереження культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції (далі — координаційний центр), у складі згідно з додатком.

  2. Координаційному центру у двотижневий строк розробити та подати на розгляд Міністерству культури та інформаційної політики план заходів, спрямованих на посилення захисту культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції (далі — план заходів).

  3. Міністерству культури та інформаційної політики у п’ятиденний строк з дня отримання плану заходів внести Кабінетові Міністрів України проект акта щодо його затвердження в установленому порядку.

  4. Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській обласним військовим адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування, Національною поліцією, Силами територіальної оборони Збройних Сил невідкладно забезпечити обмеження доступу населення до територій, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції, з метою недопущення випадків мародерства, мінімізації шкоди об’єктам культурної спадщини та культурним цінностям.

  5. Рекомендувати координаційному центру звернутися до міжнародних інституцій щодо надання допомоги у збереженні, документуванні, дослідженні і музеєфікації об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

  6. Координаційному центру — узгоджувати свої рішення з керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру державного рівня, пов’язаної з підривом Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції — Міністром внутрішніх справ.

          Прем’єр-міністр України                                                    Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73