• In English
 • Уряд затвердив порядок утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я. Метою діяльності даного органу є сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я.

  Зазначена рада утворюється за рішенням власника (уповноваженого ним органу) у кількості не більш як 15 осіб. До її складу входять: один  представник власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу), від одного до чотирьох представників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення місцевої держадміністрації та/або виконавчого органу відповідної місцевої ради, від одного до двох депутатів місцевих рад та від одного до восьми представників громадськості та громадських об’єднань.

  Спостережна рада діятиме на засадах добровільності, відкритості та прозорості. Усі витрати, пов’язані з організацією її засідань, здійснюватимуться за рахунок закладу охорони здоров’я.

  Строк повноважень ради — три роки.

  Також урядовим рішенням внесено зміни  до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 27 грудня 2017 р. № 1077
  Київ
  Про спостережну раду закладу охорони здоров’я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я

  Відповідно до частини п’ятої статті 24 Основ законодавства України про охорону здоров’я Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я;

  Типове положення про спостережну раду закладу охорони здоров’я.

  2. Внести до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 642 “Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 96, ст. 2761), зміни, що додаються.

  3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.


          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73