• In English
 • Уряд врегулював порядок списання простроченої заборгованості перед державою за кредитами, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданими протягом 1994-1999 років та які обліковувалися за Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

  Постановою, зокрема, списано зазначену прострочену заборгованість на загальну суму 197,2 млн. гривень, а також  заборгованість за кредитом, наданим в іноземній валюті в сумі 1,9 млн. дол. США, за курсом  Національного банку на день списання.

  Прийняття рішення зумовлене тим, що інших шляхів вирішення питання її погашення, окрім як списання, у Міненерговугілля не було.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 13 грудня 2017 р. № 994
  Київ
  Про списання простроченої заборгованості перед державою за кредитами, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданими на поворотній основі відповідно до рішень Кабінету Міністрів України протягом 1994—1999 років, а також нарахованих на них пені та штрафів станом на 1 січня 2017 року

  Відповідно до статті 25 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про списання простроченої заборгованості перед державою за кредитами, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданими на поворотній основі відповідно до рішень Кабінету Міністрів України протягом 1994—1999 років, а також нарахованих на них пені та штрафів станом на 1 січня 2017 р., яка обліковується у Державній казначейській службі за Міністерством енергетики та вугільної промисловості та судовими рішеннями, які набрали законної сили, щодо стягнення такої заборгованості із зазначеного Міністерства, згідно з додатком.

  2. Державній казначейській службі:

  1) відобразити інформацію про списання простроченої заборгованості, визначеної у пункті 1 цієї постанови, у бухгалтерському обліку операцій щодо виконання державного бюджету як зменшення заборгованості Міністерства енергетики та вугільної промисловості перед державним бюджетом;

  2) здійснити перерахунок нарахованих відсотків за користування бюджетними коштами та пені, нарахованої на прострочену заборгованість перед державним бюджетом, з урахуванням операцій із списання заборгованості станом на 1 січня 2017 року.

  3. Списання простроченої заборгованості за кредитом, отриманим в іноземній валюті, здійснюється у гривневому еквіваленті за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком на день списання.

   
   
  Прем’єр-міністр України
   

   

  В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37