• In English
 • Уряд надав дозвіл на здійснення дозованого (регульованого) скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець до 1 березня 2018 р., а також здійснення обов'язкового заходу з промивання русла після скидання зворотних вод та заходів з загального екологічного оздоровлення зазначеної річки.

  Рішення Уряду прийняте для уникнення аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну, яка може виникнути через надмірне накопичення надлишків зворотних вод, та недопущення зупинки гірничорудних підприємств.

  Контроль за виконанням регламенту скиду надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу покладається на Державну екологічну інспекцію та Державне агентство рибного господарства.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 17 січня 2018 р. № 23-р
  Київ
  Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець

  1. З метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну дозволити до 1 березня 2018 р. скидання із ставка-накопичувача надлишків зворотних вод у р. Інгулець згідно з регламентом скиду надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у 2017—2018 роках.

  Відповідальність за додержання вимог зазначеного регламенту покласти на Міністерство економічного розвитку і торгівлі, контроль за його виконанням — на Державну екологічну інспекцію та Державне агентство рибного господарства.

  2. Державному агентству водних ресурсів розробити та затвердити на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2018 році в басейні р. Інгулець регламент промивання русла і екологічного оздоровлення зазначеної річки з визначенням відповідальності за його виконання.

  3. Міністерству економічного розвитку і торгівлі в установленому порядку забезпечити взаємодію з гірничорудними підприємствами згідно з додатком  щодо здійснення ними заходів з розроблення регламентів, зазначених у пунктах 1 і 2 цього розпорядження, а також робіт з розбавлення зворотних вод під час їх скидання та з промивання русла р. Інгулець за рахунок власних коштів залежно від фактичного обсягу скидання.

         Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21