• In English
 • Уряд прийняв розпорядження  про скидання надлишків зворотних вод у річку Інгулець. Документ розроблено відповідно до вимог Водного кодексу України з метою надання дозволу гірничорудним підприємствам Криворізького басейну на скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець у міжвегетаційний період 2018—2019 років.

  Здійснення скиду надлишків зворотних вод на цей час надає єдину реальну можливість запобігти низці аварій на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну, уникнути надзвичайних ситуацій на гірничорудних підприємствах Кривбасу, попередити затоплення діючих шахт та руйнування захисних споруд на об'єктах підвищеної небезпеки.

  Вжиття заходів з промивання русла р. Інгулець після завершення скиду надлишків зворотних вод дніпровською водою надає можливість повністю поновити водні ресурси на найбільш техногенно-навантажених ділянках річки на початку вегетаційного періоду та рекреації.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 27 грудня 2018 р. № 1096-р
  Київ
  Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець

  1. З метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну дозволити до 1 березня 2019 р. скидання із ставка — накопичувача надлишків зворотних вод
  у р. Інгулець згідно з індивідуальним регламентом періодичного скидання надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу в міжвегетаційний період 2018—2019 років.

  Відповідальність за додержання вимог зазначеного регламенту покласти на Міністерство економічного розвитку і торгівлі, контроль за його виконанням — на Державну екологічну інспекцію та Державне агентство рибного господарства.

  2. Державному агентству водних ресурсів розробити та затвердити на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2019 році в басейні р. Інгулець регламент промивання русла і екологічного оздоровлення зазначеної річки з визначенням відповідальності за його виконання.

  3. Міністерству економічного розвитку і торгівлі в установленому порядку забезпечити взаємодію з гірничорудними підприємствами згідно з додатком щодо здійснення ними заходів з розроблення регламентів, зазначених у пунктах 1 і 2 цього розпорядження, а також робіт з розбавлення зворотних вод під час їх скидання та з промивання русла р. Інгулець за рахунок власних коштів залежно від фактичного обсягу скидання.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21