• In English
 • Урядом схвалено Стратегію популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова — успішна держава”, якою визначено мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких має бути спрямована реалізація державної мовної політики.

  Реалізація Стратегії здійснюватиметься у три етапи. 

  На першому етапі (2019—2020 роки) пріоритетним напрямом є вивчення поточного стану сфери застосування державної мови.

  На другому етапі (2021—2025 роки) пріоритетним напрямом стане збільшення комунікативного і демографічного потенціалу української мови, формування цілісного україномовного інформаційно-культурного простору.

  На третьому етапі (2026—2030 роки) пріоритетним напрямом реалізації Стратегії буде підвищення загальної мовної культури населення.

  Протягом усіх етапів реалізації Стратегії проводитимуться інформаційно-роз’яснювальні кампанії серед населення щодо важливості використання української мови в повсякденному житті, публічній та приватній сферах, актуальності її вивчення та використання, а також виконуватимуться завдання, спрямовані на зміцнення української ідентичності серед українців, які проживають за межами України.

  Реалізація Стратегії сприятиме зміцненню та утвердженню української мови у всіх сферах суспільного життя, формуванню україномовного середовища на всій території України та створенню умов для задоволення мовних потреб українців за кордоном.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 17 липня 2019 р. № 596-р
  Київ
  Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова — успішна держава”

  1. Схвалити Стратегію популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова — успішна держава”, що додається.

  2. Міністерству культури разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати Кабінетові Міністрів України:

  у тримісячний строк проект плану заходів з реалізації першого етапу (до 2020 року) Стратегії, схваленої цим розпорядженням;

  до 1 грудня 2020 р. проект плану заходів з реалізації другого етапу (до 2025 року) Стратегії, схваленої цим розпорядженням;

  до 1 грудня 2025 р. проект плану заходів з реалізації третього етапу (до 2030 року) Стратегії, схваленої цим розпорядженням.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73