• In English
  • Урядом схвалено Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019—2021 роки, яким визначено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України.

    Документ розроблено за трьома сценаріями та ґрунтується на аналізі розвитку економіки у 2017 році та двох попередніх роках, поточної економічної ситуації, припущеннях, що враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників і ризиків, та містить бачення перспективи розвитку економіки України у 2019—2021 роках (у цілому та за секторами економіки).

    Перший сценарій (базовий) є продовженням сценарію 1 прогнозу, який закладено до державного бюджету 2018 року, основою якого є здійснення реформ, закріплених в Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року, Стратегії подолання бідності, Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року, Експортної стратегії тощо. Також передбачається збереження дії сприятливих умов на світових ринках. Відповідно за цим сценарієм у 2019 році прогнозується зростання ВВП на рівні 3 відсотків, у 2020 — на 3,8 відсотка, у 2021 — на 4,1 відсотка.

    Другий сценарій було розроблено з метою визначення додаткових ефектів (позитивних та негативних), які можуть бути сформовані в економіці внаслідок реалізації складних реформ (земельної та податкової в частині оподаткування прибутків підприємств), а також бюджетної “вартості” таких реформ. Зовнішня кон’юнктура світових товарних ринків за цим сценарієм цілком відповідає припущенням прогнозу за першим сценарієм. Разом з тим, припущення щодо притоку інвестиційного та позичкового капіталу за другим сценарієм є дещо кращими. За другим сценарієм у 2019 році прогнозується зростання ВВП на рівні 4,1 відсотка, у 2020 — на 5 відсотків, у 2021 — на 5,4 відсотка.

    За третім сценарієм основні напрями внутрішньої економічної політики збігаються з першим сценарієм, але він передбачає дещо гірші зовнішні умови розвитку та повільніше зростання основних торгових партнерів України. Негативний вплив зовнішньої кон`юнктури послаблюватиме можливості впровадження реформ, в першу чергу, фінансові. За третім сценарієм прогнозується зростання ВВП у 2019 році на рівні 1,1 відсотка, у 2020 — на 1,6 відсотка, у 2021 — на 2,1 відсотка.

    У цілому прогнозні макроекономічні орієнтири за першим (базовим) сценарієм відповідають прогнозованим МВФ тенденціям.

    Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 11 липня 2018 р. № 546
    Київ
    Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019—2021 роки

    Кабінет Міністрів України постановляє:

    Схвалити Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019—2021 роки, визначивши основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України згідно з додатками 1 і 2.

            Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

    Інд. 80