• In English
 • Уряд схвалив Концепцію розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.

  Реалізацію Концепції передбачається здійснити двома етапами протягом 2018—2023 років. На першому етапі (2018 р.) планується розроблення та затвердження нормативно-правових актів та нормативно-технічної  документації щодо функціонування та впровадження автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. На другому етапі (2019—2023 роки) передбачається здійснення практичних заходів з розбудови, реконструкції та технічної модернізації загальнодержавної, територіальних та місцевих  автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.

  Реалізація Концепції сприятиме:

  зміні існуючої системи оповіщення на сучасні інформаційно-телекомунікаційні комплекси з використанням новітніх технологій;

  залученню до оповіщення операторів телекомунікацій та телерадіоорганізацій незалежно від форм власності;

  поліпшення стану оперативного оповіщення центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів управління і сил цивільного захисту, підприємств, установ, організацій про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та інформування населення з питань цивільного захисту;

  підвищенню рівня оперативності реагування сил цивільного захисту, аварійно-рятувальних служб та підрозділів;

  підвищенню ефективності здійснення заходів з евакуації;

  своєчасному здійсненню ефективних заходів щодо захисту населення, промислових і сільськогосподарських об’єктів від наслідків надзвичайних ситуацій.

  Фінансування заходів щодо реалізації Концепції здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також міжнародної технічної допомоги та інших не заборонених законодавством джерел.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 31 січня 2018 р. № 43-р
  Київ
  Про схвалення Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій

  1. Схвалити Концепцію розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, що додається.

  2. Міністерству внутрішніх справ, Державній службі з надзвичайних ситуацій разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, обласними та Київською міською держадміністраціями розробити та подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект плану заходів щодо реалізації Концепції, схваленої цим розпорядженням.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75